• Jarný zber papiera bol pre žiakov vítanou enviromentálno-súťažnou aktivitou.

Do zviazaných balíkov papiera žiaci, obrazne povedané, viazali aj svoje nadšenie a elán.

V posledné dni šk.roku na vyhodnotení, jednotliví víťazi s najvyšším množstvom, ale aj trieda s najvyšším priemerom na žiaka boli pred nastúpenými žiakmi ocenení a odmenení tak ako je prehľadne uvedené.

I.A  ( 209 kg) najviac nazbierali ...........Viliam Karas 80 kg, Vávrovičová Terézia 39 kg, Šír Šimon 33 kg

II.A ( 436,5 kg)  najviac nazbierali ......... Eliška Olaszová 289 kg (zároveň 1.miesto z celej školy), Havel Timotej 28 kg a Čulen Samuel 10 kg

III.A ( 870,5 kg) najviac nazbierali........., Žofia Karasová 90 kg, Polák Filip 40 kg a  Šárka Krempová 31 kg

IV.A ( 484,5 kg) najviac nazbierali......... Sára Dávidová 157 kg (zároveň 2.miesto z celej školy), Havlová Nikola 129 kg a Júnošová Nina 103 kg

V.A ( 796 kg) najviac nazbierali........... Reháková Sofia 140 kg (zároveň 3.miesto z celej školy), Drúžek Sebastian 85 kg a  Čulen Timotej 79 kg

VI.A ( 189,5 kg)  najviac nazbierali.......... Valachovičová Tereza 40 kg, Svinkáseková Saskia 36 kg a Drúžková Ema 31 kg

VII.A ( 200 kg) najviac nazbierali .........Pecha Šimon 108 kg, Bajan Matúš 78 kg a Šeniglová Nikola 76 kg

VIII.A ( 212,5 kg) najviac nazbierali ....... Chrenková Simona 89 kg, Hricová Viktória 48 kg, Šebesta Filip 31 kg

IX.A (27 kg) zbierali len dvaja žiaci ....... Havlová Barbora 11 kg a Konečný Šimon 7 kg

Ešte raz spomeniem najšikovnejších žiakov v zbere z celej školy: 3. miesto Sofia Reháková 140kg, 2. miesto Sára Dávidová 157 kg a 1. miesto Eliška Olaszová 289 kg

A ktorý ročník vyhral vzácnu cenu za najlepšie umiestnenie?

V prepočítaní kg na 1 žiaka sa na 3. mieste umiestnila II.A, na 2. mieste IV.A a na 1. mieste

V.A.

Všetkým žiakom aj ich rodičom, ktorí sa zapojili ďakujeme, za nás, za školu aj za šetrenie prírody!

• Výtvarno-literárna súťaž „Hollého kolíska maľovaná“

• Obec Borský Mikuláš pre školy vyhlásila regionálnu súťaž, ktorej cieľom bolo rozvíjať u mládeže povedomie a regionálnu hrdosť na osobnosť kňaza, spisovateľa, prekladateľa a dejateľa Jána Hollého, ktorý svojím významom ďaleko presahoval hranice svojho pôsobenia. Zameranie súťaže bolo vzbudiť u detí a žiakov umeleckú tvorivosť, podnecovať fantáziu a estetické cítenie, vytvoriť priestor na prezentáciu vlastnej tvorby, rozvíjať talent a získavať nové poznatky z histórie a kultúry obce Borský Mikuláš a regiónu Záhorie.

Prvý ročník bol pre našu školu veľmi úspešný. V kategórii výtvarnej výtvarných prác bola ocenená práca Terezy Valachovičovej, žiačky 6.A triedy, kde výtvarne stvárnila dominantu časti Borský Peter, ktorou je Kostol sv. Petra a Pavla. V kategórii literárnych prác porotu zaujala literárna práca, ktorou súťažila Linda Frühaufová, žiačka 7.A triedy, ktorej príspevok je na pozretie v prílohe. Výtvarné práce sú inštalované v priestoroch OÚ Borský Mikuláš a ZŠ Borský Mikuláš a nás teší, že naša škola uspela v oboch kategóriách.  Vona_chleba_-ukazka_pribehu_L.Fruhaufovej.docx​​​​​​​

Vedenie školy ďakuje úspešným žiakom ale i všetkým, ktorí sa svojou prácou zapojili do súťaže!

cloud (1343×1920)

• Zábavné olympijské hry pre 2. stupeň

• Dňa 30.06.2022 sa na našej škole konali zábavné Olympijské hry. Na tejto udalosti sa zúčastnili žiaci II. stupňa. Žiaci tento deň strávili  v duchu letných olympijských hier. Aby lepšie pochopili ich význam, učitelia sa im motivačnými otázkami snažili čo najviac priblížiť a pripomenúť poznatky z olympijských hier.

Všetci dostali čelenku so symbolom olympijských hier, ktoré nám vyrobili naši šikovní ôsmaci. Žiaci si za vymedzený čas vymysleli názov na vylosované písmeno a počet písmen a  pokrik na slovo, ktoré si tiež vylosovali.

Oficiálna časť našich zábavných olympijských hier začala nástupom žiakov po družstvách za zvuku olympijskej hudby a vztýčením olympijskej vlajky, ktorú hrdo držal vo svojich rukách náš deviatak, Samko Míšaný. Ako úctu k danej udalosti niesol olympijskú pochodeň okolo všetkých žiakov a učiteľov náš piatak, Adrián Bombola. Po hymne prečítala  olympijský sľub športovcov Sabinka Husárová a olympijský sľub rozhodcov Lukáš Lipovský. Týmito úkonmi boli naše olympijské hry oficiálne otvorené.

Po úspešnom otvorení olympijských hier sa žiaci s vervou vrhli na pripravené stanovištia, pričom každé stanovisko malo svojho vedúceho.

Disciplíny olympiády, ktorých sa dané tímy museli zúčastniť:

1. Prehadzovaná
            2. Badminton
            3. Streľba na bránu
            4. Stolný tenis
            5. Prekážková a štafetová dráha
            6. Hod plyšákom do koša
            7. Preťahovanie lanom
            8. Obratnosť s fúrikom
            9. Karaoke
            10. Presnosť s vodou

Po absolvovaní všetkých disciplín prišlo slávnostné vyhodnotenie. Žiaci si nastúpili v družstvách pod olympijskú vlajku vo vestibule. Tri víťazné družstvá boli odmenené fidorkovou medailou.

Družstvá, ktoré zvíťazili:

1. miesto: Opičince (Karin Palkovičová, Daniel Regásek, Nikolas Masaryk, Viktória Hladká, Vanesa Poláková, Adela Bombolová)

2. miesto: Raketky (Samuel Míšaný, Linda Fruhaufová, Filip Šebestová, Sandra Sára Sejnová, Natália Gašpárková)

3.  miesto: Lopaťáci (Sabina Husárová, Timotej Tokoš, Patrik Morávek, Matúš Bajan,  Vladimír Ondriáš, Linda Horinková)

Blahoželáme víťazom a ďakujeme všetkým zúčastneným za fair – play hru. Dúfam, že ste si tento deň všetci užili.

Mgr. Adriána Ptačinová