• Majstrovstvá okresu Skalica v cezpoľnom behu

  Majstrovstvá okresu Skalica v cezpoľnom behu

  Dňa 26. 09. 2018 sa v prostredí Poveterného mlyna v Holíči uskutočnili Majstrovstvá okresu Skalica v cezpoľnom behu žiačok a žiakov ZŠ. Našu školu reprezentovali:

  Katarína Sabayová, Dominika Reháková, Tatiana Peričková - kategória žiačok

  David Vach, Marek Rehák  - kategória žiakov

  Naši žiaci nesklamali a nadviazali na pekné umiestnenia v predchádzajúcich ročníkoch. V súťaži jednotlivcov si najlepšie počínala Dominika Reháková, ktorá skončila na peknom 4. mieste spomedzi 28 bežkýň a rovnaké miesto si vybojoval David Vach spomedzi 30 bežcov. Obaja sa výrazne podieľali i na úspechu súťažných družstiev, keď aj chlapci aj dievčatá skončili na výbornom 3. mieste. 

  K úspechu i peknej reprezentácii našej školy im blahoželáme.

  Mgr. Peter Pavlačka 

 • Európsky deň jazykov

  Európsky deň jazykov

  Oslávili ste s nami Európsky deň jazykov!
  Milióny ľudí zo 45 krajín Európy sa zapojilo v roku 2001 do Európskeho roka jazykov, aby oslávili jazykovú rozmanitosť a podporili jazykové vzdelávanie. Úspech tohto projektu prispel k tomu, že sa Rada Európy rozhodla vyhlásiť Európsky deň jazykov, ktorý sa oslavuje každoročne 26. septembra.
  Tento rok je už druhým, kedy sa do tejto celoeurópskej akcie zapojila aj naša základná škola. Deviataci sa zhostili realizácie tohto projektu veľmi kreatívne. Pre každý ročník si prichystali hodinu plnú zážitkov. Rozdelení do dvojíc, ale aj jednotlivo si pripravili rôzne prezentácie, pexesá, doplňovačky, kvízy a rôzne hry s cieľom podporiť bohatú lingvistickú a kultúrnu rozmanitosť Európy. Na prvom stupni sa zamerali na Slovensko a štáty susediace s našou krajinou. Naši najmenší sa dozvedeli rôzne zaujímavosti o Slovensku. Druhákom bola predstavená Česká republika. Tretiaci spoznali Rakúsko a štvrtáci zavítali do Poľska. Na druhom stupni objavili pestrú paletu rôznych Európskych krajín – piataci sa oboznámili s Portugalskom, šiestaci s Francúzskom, siedmaci s Nemeckom a ôsmaci s Fínskom. Žiaci mnohých tried toto zážitkové učenie mali obohatené o gastronomický zážitok a mohli ochutnať špeciality danej krajiny. Bolo úžasné sledovať ako sa žiaci 9. A dokázali nadchnúť, predbiehať v nápadoch a realizovať ich v jednotlivých triedach.
  Ďakujem deviatakom za vytvorenie príjemnej a podnetnej atmosféry, ktorá upriamila
  pozornosť celej našej školy na dôležitosť výučby jazykov.

  Mgr. Andrea Havlová

 • Cezpoľný beh 2018

  Cezpoľný beh 2018

  Dňa 19. 9. 2018 sme už tradične rozbehli športové akcie v tomto školskom roku cezpoľným behom. Okrem žiakov oslobodených od TSV bežali všetci žiaci 2. stupňa. Súťažilo sa v štyroch kategóriách a umiestnenie bolo nasledovné:

  mladšie žiačky:          1. miesto       Husárová Sabina

                                     2. miesto       Palkovičová Karin

                                     3. miesto       Hricová Viktória

   

  mladší žiaci:                1. miesto       Matuský Daniel

                                      2. miesto       Regásek Daniel

                                      3. miesto       Míšaný Samuel

   

  staršie žiačky:              1. miesto      Reháková Dominika

                                       2. miesto      Sabayová Katarína

                                       3. miesto      Peričková Tatiana

   

  starší žiaci:                   1. miesto      Vach David

                                       2. miesto      Rehák Marek

                                       3. miesto      Pukančík Daniel

   

  Súťažiaci umiestnení na prvých troch miestach vo všetkých kategóriách boli odmenení diplomom. Staršie žiačky a starší žiaci si naviac svojim umiestnením vybojovali postup do okresného kola danej súťaže, ktoré sa uskutoční dňa 26. 9. 2018 v Holíči. 

  Na záver dostali všetci žiaci za aktívnu účasť pekné jabĺčko a drobnú sladkosť. Všetkým súťažiacim a taktiež vyučujúcim z 2. stupňa ďakujem za aktívne prispenie k vydarenému priebehu daného podujatia.

  Mgr. Peter Pavlačka  

                                     

 • Voľná pracovná pozícia

  Voľná pracovná pozícia

  Riaditeľka Základnej školy s materskou školou Unín vyhlasuje konkurz na obsadenie pracovnej pozície školník – údržbár. Hlavnou požiadavkou je všestranná manuálna zručnosť. Záujemcovia o túto pracovnú pozíciu sa môžu hlásiť osobne u riaditeľky školy, ktorá im poskytne bližšie informácie.

 • ŠKOLA VOLÁ

  ŠKOLA VOLÁ

  Riaditeľka Základnej školy s materskou školou Unín oznamuje žiakom a rodičom, že slávnostné zahájenie školského roka 2018/2019 bude v pondelok 3.septembra 2018 o 8,45 hod. Žiaci si prinesú do školy prezúvky a prváci aj školské aktovky.  

 • Zoznam pomôcok do školy

  Zoznam pomôcok do školy

  Zoznamy pomôcok pre vaše deti nájdete na stránkach školy v sekcii O škole - Dokumenty školy - Zoznam pomôcok. treba rozkliknúť znak eura a stiahne sa vám dokument v programe Excell a tam budú všetky zoznamy. Treba otvoriť hárok podľa ročníka   zoznamy_pomocok_pre_ZS_2017.xls​​​​​​​ alebo kliknúť na tento odkaz

 • Školský výlet 5. - 7. ročník

  Školský výlet 5. - 7. ročník

  Tohtoročný koncoročný výlet si žiaci 5. - 7. ročníka spojili s divadelným predstavením. Dňa 21. júna navštívili Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre. V učebných osnovách predmetu slovenský jazyk a literatúra sa uči o bábkovom divadle, a preto spolu so svojili učiteľmi navštívili divadelné predstavenie Čarodejník z krajiny OZ. Hudobná rozprávka podľa legendárnej knižnej predlohy amerického spisovateľa L. Franka Bauma o zázračnej krajine Oz, o putovaní malej Dorotky, jej verného psíka Tota, strašiaka Hastroša, plechového drevorubača Plecháča a zbabelého leva Bojka, ktorí svojou odvahou, rozumom a srdcom porazia zlú čarodejnicu Elfabu a odhalia, že niekedy aj moc tých najväčších kúziel a čarov môže byť len ilúzia a že každý môže dosiahnuť všetko po čom túži, ak bude naozaj veľmi chcieť. „Stačí zavrieť oči, spraviť tri kroky a silno a úprimne si priať svoje želanie… Jeden, dva tri.“

  Divadelná inscenácia je plná vizuálnych čarov, farieb, chytľavej hudby a predstaví divákom rôzne typy bábok a techník či princípov čierneho divadla a video-mappingu.

  Po divadeľnom predstavení nesmelo chýbať ani nákupné centrum, kde žiaci strávili čas nakupovaním rôznych darčekov  a suvenírov. Tu si vyskúšali orientáciu v neznámom prostredí veľkého nákupného centra Mlyny. Ani veľmi horúce počasie im nemohlo pokaziť dobrú náladu, ktorú mali celý deň. 

  Mgr. Daniela Hladká 

 • Exkurzia do Múzea holokaustu

  Exkurzia do Múzea holokaustu

  Dňa 21.6. 2018 sa žiaci VIII. A a IX. A triedy zúčastnili na exkurzii v Múzeu holokaustu v Seredi. Múzeum vzniklo v priestoroch bývalého pracovného tábora, ktorý sa tu nachádzal v čase druhej svetovej vojny. Zaujímavým zistením pre nás bolo to, že tento tábor bol pracovný a sebestačný. Ľudia sa živili tým, čo si tu dopestovali. Pred začatím prehliadky sme sa všetci spoločne odfotili pred bránou do areálu. Vošli sme do prvého baraku, v ktorom sme sa stretli s veľmi zaujímavou staršou dámou. Pani cestovala po Slovensku a poslednou zastávkou bolo práve Múzeum holokaustu. Pricestovala z Izraela a celú exkurziu nám dopĺňala o informácie osobných skúsenosti jej rodičov – jej mamička bola deportovaná zo Slovenska do koncentračného tábora Auschwitz a prežila pochod smrti.
  Veľa sme sa dozvedeli o histórii tohto pracovného tábora. V múzeu sú vystavené dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s holokaustom - prenasledovaním a vyvražďovaním Židov na území Slovenska. Najviac nás prekvapili veľké sklené tabule. Boli na nich napísané mená všetkých ľudí, ktorí boli deportovaní v prvom až šiestom transporte. Vonku medzi prvým a druhým barakom stál dobytčí vagón. Ním kedysi prepravovali Židov
  do koncentračného tábora Auschwitz. Presunuli sme sa do tretieho baraku, v ktorom sa nachádzala výstava známeho rakúskeho fotografa Lessinga a prednášková miestnosť. Tam nám pracovník múzea pustil krátke filmy s výpoveďami ľudí - detí, ktoré prežili holokaust. Prihovoril sa nám Pavel Traubner, ktorý ako 4 ročný sa skrýval s celou svojou rodinou v lese pred Nemcami. Priblížili sme si príbeh 14 ročného dievčaťa, ktoré chcelo byť vtáčkom, aby mohlo byť slobodné a odletieť. Popísalo nám ako zo dňa na deň musela sedieť v poslednej lavici, musela nosiť na šatách Dávidovu hviezdu, nesmela navštevovať parky a verejné priestranstvá. Ako jej brat
  nevychádza z izby, pretože nemohol študovať za lekára a musel sa rozísť so snúbenicou, ktorá bola nežidovka.
  Na záver sme sa presunuli do druhého baraku, v ktorom boli vystavené rôzne predmety ľudí žijúcich v tomto tábore. Vo vitrínach sme mohli uvidieť napr. topánky po dospelých, ale aj po deťoch, starý detský kočík, kufre či pruhované pyžamo, ktoré slúžilo ako každodenný odev.
  Po ukončení prehliadky sme plní zvláštnych dojmov odchádzali domov. Dozvedeli sme sa o tom, ako žili ľudia v pracovných táboroch počas druhej svetovej vojny a v konkrétnych priestoroch sme si uvedomili tú hrôzu, ktorá bola páchaná na ľuďoch – živých bytostiach. Mali predsa rovnaké právo na život, ako ho máme my všetci. Nechcelo sa nám uveriť, že kedysi bol niekto schopný takýchto hrôzostrašných činov. Sme radi, že žijeme v súčasnej dobe, lebo takéto zaobchádzanie jednoznačne odmietame.

  Mgr. Andrea Havlová

 • postcrosssing

  postcrosssing

  Do galérie postcrosssing boli pridané fotografie.

  Určite každému z nás by sa páčilo mať neobyčajnú poštovú schránku plnú prekvapení z celého sveta. Postcrossing je projekt, ktorý umožňuje výmenu pohľadníc medzi registrovanými užívateľmi. Cieľom je prepojenie sveta prostredníctvom pohľadníc, ktoré si posielajú náhodne užívatelia z celého sveta. Vždy platí to, že ako náhle pošlete jednu pohľadnicu, tak minimálne jednu obdržíte. Hlavným jazykom komunikácie je angličtina.
  Prostredníctvom projektu si žiaci 8. A mohli počas tohto školského roka precvičiť a zdokonaliť svoju angličtinu, spoznať nové miesta a ľudí na celom svete. Spoločne odoslali 51 pohľadníc do 18 krajín sveta. Najviac pohľadníc napísali do Nemecka, Ruska a Spojených štátov amerických. Medzi ostatné krajiny patria: Poľsko,
  Holandsko, Japonsko, Írsko, Turecko, Hong Kong, Dánsko, Česká republika, Čína, Taiwan, Švajčiarsko, Bielorusko, Francúzsko, Veľká Británia a Fínsko. Týchto 51 pohľadníc spoločne precestovalo úctyhodných 176143 km. Najbližšia pohľadnica cestovala 58 km do Morkovíc v susednej Českej republike. Najďalej pohľadnica putovala 9892 km do San Diega v Spojených štátoch amerických. Ako bolo už uvedené, koľko pohľadníc pošlete, tak minimálne toľko dostanete, sa nám naplnilo. Dostali sme 51 pohľadníc z celého sveta. Okrem afrického kontinentu sú zastúpené všetky svetadiely. Pohľadnice prišli z 22 krajín sveta. Najviac pohľadníc sme dostali z Nemecka, Ruska a Holandska. Medzi ostatné krajiny patria Bielorusko, Česká republika,
  Spojené štáty americké, Španielsko, Fínsko, Kanada, Japonsko, Čína, Ukrajina, Veľká Británia, Austrália, Taliansko, Irán, Brazília, Poľsko, Uzbekistan, Taiwan, Rakúsko a Francúzsko. Pohľadnice precestovali 152819 km. Najbližšia pohľadnica prešla 54 km z neďalekej moravskej dedinky Žabčice. Najviac nás potešila pohľadnica až z ďalekej Austrálie, ktorá musela prekonať vzdialenosť 15850 km. Každá jedna pohľadnica nám prezradila, čo to o pisateľovi a mieste, kde žije. Veľmi sme sa tešili najmä pohľadniciam miest a krajín. Každá z nich je originál – najmä tie zo Španielska a Taiwanu, lebo boli nakreslené len pre nás. Už spomínaná pohľadnica z Austrálie je unikátom, nakoľko je to maxi zväčšenina známky, ktorá bola uvedená do obehu v júny 2017. Pohľadnica hlavného mesta Španielska neprišla odtiaľto akoby sme čakali, ale z Francúzska. Pisateľka žije v pohraničí a je uchvátená krásou Madridu. Ďalšou zvláštnosťou bola pohľadnica, ktorá na prvý pohľad vyzerala ako z Bieloruska, ale prišla nám z neďalekejViedne.

  Prostredníctvom pohľadníc žiaci spoznali veľa zaujímavých ľudí z celého sveta. Škála pisateľov bola rôznorodá – od tínedžerov až po dôchodcov. Za povšimnutie stoja mnohí žiaci, študenti, učitelia, tlmočníčka, poštár, realitná maklérka, inžinieri, technickí aj reklamní návrhári, kontrolórka jadrových elektrární a i.
  Vo fotogalérii máte možnosť obdivovať tie krásne pohľadnice, ktoré nám počas roka robili radosť a netrpezlivo sme čakali na ďalšie. Niektoré boli pútavé obrázkom, iné zas kreativitou pisateľa/ky. Za povšimnutie stojí aj veľké množstvo známok z celého sveta. Vo fotogalérii nájdete tie najzaujímavejšie. Verím, že tento celoročný projekt bol pre žiakov 8. A prínosom a naučili sa veľa o ľuďoch a krajinách sveta.

  Mgr. Andrea Havlová

 • Deň detí 2. stupeň

  Deň detí 2. stupeň

  Dňa 1.6. 2018 sa uskutočnilo športové dopoludnie pre žiakov II. stupňa, ktoré pripravili - tak ako každý rok - žiaci deviateho ročníka. Nakoľko Deň detí je oslava radosti zo života, priateľstva a zábavy, deviataci nachystali aktivity tak, aby sa deti bavili od prvého momentu až dokonca. Ráno sme sa zišli na unínskom ihrisku a deti sa rozlosovali do skupín a spolu zdolávali rôzne prekážky, pričom cieľom bolo spolupracovať v rámci svojho tímu. Počas súťaže pani učiteľka, Mgr. Jáchimová oboznamovala deti s poskytnutím prvej pomoci, žiaci si mohli vyskúšať rôzne techniky a chvaty. Od bojového zápalu nás vyslobodili horúce špekáčiky, ľadové nanuky či preťahovanie sa s lanom... V závere boli všetky družstvá odmenené drobnými sladkosťami.

  Mgr. Izabela Hanzlíčková

 • Ukážka kynologického výcviku

  Ukážka kynologického výcviku

  Ukážka výcviku psov Kynologického klubu Smolinské

   

  Dňa 31.5.2018 navštívili našu školu psíky a ich majitelia z Kynologického klubu Smolinské, ktorí nám ukázali, čo všetko spolu dokážu. Ako správne vycvičiť psa, zadať mu správne povel, preskočiť cez rôzne prekážky a iné sa našim žiakom veľmi páčilo, aktérov na ihrisku odmenili vždy potleskom. Psík sa zasa potešil odmene od svojho pána a psovod bol právom hrdí na svojho 4-nohého kamaráta. Aj touto cestou ďakujeme Kynologickému klubu Smolinské za čas a ukážky, ktoré nám predviedli.

  Mgr. Adela Bartová

 • Inzerát

  Inzerát

  Základná škola s materskou školou Unín príjme do pracovného pomeru učiteľa/učiteľku pre nižšie
  sekundárne vzdelávanie (2. stupeň) s aprobáciou telesná a športová výchova s nástupom od 1. 9.
  2018. Uchádzač musí spĺňať kvalifikačné predpoklady podľa platnej legislatívy (Zákon č. 317/2009
  Z.z., Vyhláška č. 437/2009 Z.z.). Žiadosť o prijatie do zamestnania, štruktúrovaný životopis a súhlas
  so spracovaním osobných údajov zasielajte do 29. 06. 2018 na adresu zssmsunin@gmail.com alebo
  Základná škola s materskou školou Unín 420, 908 46, tel. 034/6628193.

 • Inzerát

  Inzerát

  Základná škola s materskou školou Unín príjme do pracovného pomeru učiteľa/učiteľku pre primárne
  vzdelávanie (1. stupeň) s nástupom od 1. 9. 2018 na zastupovanie MD a RD. Uchádzač musí spĺňať
  kvalifikačné predpoklady podľa platnej legislatívy (Zákon č. 317/2009 Z.z., Vyhláška č. 437/2009
  Z.z.). Žiadosť o prijatie do zamestnania, štruktúrovaný životopis a súhlas so spracovaním osobných
  údajov zasielajte do 29. 06. 2018 na adresu zssmsunin@gmail.com alebo Základná škola s materskou
  školou Unín 420, 908 46, tel. 034/6628193.

 • Hlasujte za dobrú vec

  Hlasujte za dobrú vec

  https://www.dobravec.o2.sk/o2-sportova-akademia-mateja-totha/3329

 • Deň medu

  Deň medu

  V pondelok, 28.5.2018, sa na našej škole uskutočnila prednáška s názvom Med lieči pre I. aj II. stupeň. Prednášajúca nám vysvetlila zloženie jedného úľa, rozdelenie úloh robotníc, trúdov a matiek. Oboznámila nás s vývojom včely, akým spôsobom si budujú zásoby, koľko včiel a koľko hodín sa musia nalietať, aby nazbierali 1 kg medu. Porozprávala nám aj o nepriateľoch včeličiek a zároveň nám predstavila liečivé účinky medu a jednotlivé produkty včiel. Žiaci mali aj možnosť ochutnať jednotlivé druhy medov a na záver mali možnosť žiaci vidieť aj reálny demonštračný úľ, kde si mohli pozrieť prácu včiel a ako to v takom úli vyzerá.

  Mgr. Simona Jáchimová

 • Zber železa

  Zber železa

  Vážení rodičia,
  v sobotu, 02.06.2018, poriada naša základná škola zber starého železa v obciach  Unín a Radimov. Chceme Vás požiadať, aby ste staré železo dovtedy pripravili a 2. júna ráno vyložili pred svoje domy. Výťažok zo zberu železa bude použitý na vybudovanie altánu pre deti na školskom dvore.


  Za pochopenie a pomoc Vám vopred ďakujeme.


                                                                                                                        vedenie školy ZŠ s MŠ Unín

 • Zber papiera

  Zber papiera

  Tento školský rok sa nám podarilo už druhýkrát zorganizovať zber papiera. Druhý zber bol dokonca úspešnejší, ako ten prvý a vyzbieralo sa viac ako 3 000 kg papiera. Najväčšie množstvo papiera priniesla VII.A trieda, ktorá v priemere na žiaka priniesla 72 kg. Víťazná trieda si za odmenu pochutila na výbornej torte, ktorú upiekla p. učiteľka Havlová. Ako druhá v poradí sa umiestnila V.A trieda s 57,37 kg na žiaka a tretia v poradí III.A s priemerom na žiaka 46kg.

  Najviac aktívnymi žiakmi, ktorí priniesli najväčšie množstvo papiera boli: Kristína Peričková (377 kg), Sára Chocholáčková (239 kg) a Matúš Bajan 216 kg, ktorí boli tiež sladko odmenení. Ocenení boli aj všetci prví traja žiaci, ktorí priniesli najväčšie množstvo papiera za triedu, ale aj tí, ktorí priniesli viac ako 50 kg.

  Chceme sa poďakovať každému, kto sa do zberu papiera zapojil, nakoľko sa nám takýmto spôsobom podarilo zachrániť až 51 stromov.

  Mgr. Simona Jáchimová

 • Starší žiaci opäť úspešní

  Starší žiaci opäť úspešní

  Dňa 23. 04. 2018 sa uskutočnilo v Skalici okresné kolo vo florbale starších žiakov. Zúčastnilo sa 9 základných škôl. Po peknom treťom mieste v malom futbale boli naši žiaci úspešní aj vo florbale. Po remíze so ZŠ Vajanského a výhrach 5:0 nad ZŠ Brodské a 4:0 nad ZŠ Gbely postúpili zo skupiny do finále. Vo finále si zmerali sily s takmer pravidelným víťazom okresného kola so ZŠ Mallého Skalica. Chlapci sa ťažkého súpera nezľakli a od úvodu hry dokazovali, že sú ak nie lepším, tak minimálne vyrovnaným súperom. Predvádzali peknú hru a po viacerých nepremenených strelách remizovali 1:1. O víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší Skaličania. Zdolali nás 2:0 a tešili sa z postupu do krajského kola. Naši žiaci obsadili pekné druhé miesto. Na úspechu sa podieľali žiaci 8. a 9. ročníka. Blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu. 

  Mgr. Peter Pavlačka

 • PRVÁ POMOC na SZŠ SKALICA

  PRVÁ POMOC na SZŠ SKALICA

  Do galérie PRVÁ POMOC na SZŠ SKALICA boli pridané fotografie.

  V utorok 24.apríla sa žiaci VII.A zúčastnili exkurzie na Strednú zdravotnícku školu v Skalici, ktorej cieľom bolo osvojiť si základné prvky prvej pomoci. Získali teoretické vedomosti, ktoré si potom precvičili aj v praxi / stabilizovaná poloha, masáž srdca, Gordonov manéver, Heimlichov hmat, krvácanie, popáleniny, šok a iné /. Je dôležité uvedomiť si, že každý z nás môže zachrániť život inému, len sa netreba báť, zachovať si chladnú hlavu. Aj nie úplne správna prvá pomoc je lepšia ako žiadna ... . Touto cestou sa chceme poďakovať SZŠ Skalica, hlavne pani zástupkyni Mgr. Alene Kučerovej za ústretovosť, ochotu a cenné rady, ktoré našim žiakom odovzdali. 

  Mgr. Adela Bartová

 • Deň Zeme

  Deň Zeme

  Do galérie Deň Zeme boli pridané fotografie.

  Dňa 20.4. sme si na našej škole pripomenuli dôležitosť chrániť našu planétu pod názvom Deň Zeme.

  Pri tejto príležitosti sme si spomenuli aj na Deň vody, ktorý bol nedávno. Ráno, keď žiaci prichádzali do školy, zastavovali ich žiaci šiesteho ročníka s otázkou akú vodu si so sebou priniesli. Z tohto malého prieskumu sme zistili, že všetci žiaci z prvého stupňa si vodu priniesli a s porovnaní čistej a sladenej vody to dopadlo približne v pomere 1:2 v prospech sladených nápojov. Žiaci druhého stupňa sa ukázali o čosi menej zodpovední a našli sa aj takí, ktorí si vodu vôbec nepriniesli. Počet žiakov, ktorí mali čistú a sladkú vodu z druhého stupňa bol približne rovnaký. Na pitný režim sme sa popýtali aj členov pedagogického zboru. Tam sme zistili, že všetci učitelia mali pripravenú čistú vodu.

  Takýmto spôsobom sme chceli žiakov upozorniť aj na dôležitosť dodržiavania pitného režimu.

  Na druhom stupni sme potom prvé dve vyučovacie hodiny trávili vytváraním výrobkov z odpadových materiálov a zaoberali sme sa dôležitosťou vody pre naše zdravie.

  Následne sme sa po veľkej prestávke presunuli na školský dvor, ktorý sme pretvorili do krásy.

  Spoločnými silami sme vyklčovali kríky, ktoré prerastali cez plot, vyčistili okolie plota, pohrabali sme staré ihličie a konáriky. Rovnako chlapci druhého stupňa sa postarali o stromčeky v ovocnom sade.

  Keď sme skončili na parkovisku zostala hromada konárov a veľmi veľa vriec naplnených ihličím, lístím a odpadkami z dvora.

  Myslím, že cieľ spraviť niečo užitočné pre našu planétu sa nám neskutočne vydaril.

  Mgr. Simona Jáchimová

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Unín 420
  Unín 420, 90846
 • 034/6628 193

Fotogaléria