• Koncoročný výlet loďou k hradu Devín - II. stupeň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Koncoročný výlet loďou k hradu Devín - II. stupeň.

Deň 23. 6. 2021 bol ten pravý deň na koncoročný výlet pre žiakov a učiteľov II. stupňa. Vybrali sme sa na plavbu loďou po Dunaji od prístavu až pod hrad Devín. Počas 1,5 hodinovej plavby si deti mohli pozrieť brehy Dunaja na Bratislavskej strane i Rakúskej strane. Stretli sme niekoľko lodí i malých kajakárov. Po zdĺhavej ceste autobusom sme konečne dorazili do cieľa, kde nás už čakala pani sprievodkyňa, ktorá nám veľmi zaujímavo odprezentovala celú históriu hradu a hradnej studne. Pod Devínom si zopakovali, čo je to sútok dvoch riek, a hlavne, že ide o rieku Dunaj a Moravu. Po odprezentovaní histórie sme sa poprechádzali po celom hrade. Nezabudnuteľný bol výhľad z hornej časti, kde bol nádherný výhľad nielen na rieky Dunaj a Moravu, ale aj okolitú krajinu. Prechádzali sme sa po rôznych chodbičkách, kde sa nachádzajú výstavy z dávnej minulosti… Nachvíľu sme sa stali súčasťou tejto histórie. A výlet sme zavŕšili neskorším obedom v McDonalde.

Mgr. Adriána Martišiaková

• INZERÁT

• Základná škola s materskou školou Unín príjme do pracovného pomeru na dobu určitú /zástup počas MD/  učiteľa/učiteľku pre nižšie stredné  vzdelávanie (2. stupeň) s aprobáciou na nasledujúce predmety: biológia, fyzika, geografia s nástupom od 1. 9. 2021. Uchádzač musí spĺňať kvalifikačné predpoklady v zmysle platnej školskej legislatívy. Ukončené adaptačné vzdelávanie je výhodou. Žiadosť o prijatie do zamestnania,  štruktúrovaný životopis a súhlas so spracovaním osobných údajov zasielajte do 15. 07. 2021 na adresu:  zssmsunin@gmail.com alebo Základná škola s materskou školou Unín, 908 46 Unín č. 420; tel. 034/6628193

• Druhé kolo volieb do Rady školy pri ZŠ s MŠ Unín

I. kolo volieb rodičov do Rady školy pri ZŠ s MŠ Unín bolo neplatné, nakoľko bola veľmi malá účasť voličov.

Srdečne Vás pozývame na II. kolo volieb, ktoré sa uskutoční 17.06.2021 od 13.00 do 15.30 hod. vo  vestibule základnej školy.

• Školský klub detí 2020/2021

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský klub detí 2020/2021.

V tomto školskom roku sme od októbra fungovali len ako jedno oddelenie - a to iba s tými najmenšími.

Žiaci s venovali rôznym činnostiam: hranie, čítanie, kreslenie, vyšívanie, pohyb na čerstvom vzduchu, výroba rôznych výrobkov, hra s legom.

Zároveň sme rozganizovali aj "halloween" a karneval. Rozprávali sme sa o zvykoch a tradíciach. S malými drobnosťami sme potešili aj klientov DSS Barborka.

Anna Glogovská vychovávateľka