• 2% z daní

• Vážení rodičia a priatelia školy,

ak máte možnosť, venujte v tomto roku 2% z daní občianskemu združeniu Harmónia, ktoré je našej základnej škole veľmi nápomocné. Každý rok z tohto Vášho daru kupujeme školské pomôcky, priamo interaktívne tabule, ktoré nám uľahčujú prácu s deťmi. Ak sme Vás oslovili, prineste potrebné vyplnené tlačivá do poštovej schránky školy alebo ich odovzdajte priamo na daňovom úrade. Termín pre zamestnancov na podanie Vyhlásenia o poukázaní 2% z dane (spolu s Potvrdením o zaplatení dane): možno podať do konca druhého kalendárneho mesiaca nasledujúceho po skončení obdobia pandémie

V prípade, že nemáte dané tlačivá, nájdete ich na našej webovej stránke v sekcii O škole - "2%dane".

Prípradne tu: vyhlasenie-o-poukazani-dane_2021(1).pdf

Veľmi pekne ďakujeme.

• Hovorme o jedle

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hovorme o jedle.

Aj tento školský rok, pred karaténnymi obmedzeniami, sa žiaci stihli aktívne zapojiť do VIII. ročníka celoslovenskej súťaže „Hovorme o jedle“, ktorá bola venovaná problematike stravovania, potravín a regionálneho rozvoja. Škola sa zapojila v kategórii literárnych prác o potravinách „Potravinová sebestačnosť nie je prázdne slovo“. Súťažné príspevky boli natoľko úspešné, že v prvej kategórii (žiaci 5.-6. roč.) víťazná práca patrila Linde FRUHAUFOVEJ. V 2.kategórii (žiaci 7.-9. ročník) víťazné umiestnenie získala Ema SLOBODOVÁ. Nakoľko vyhodnotenie výsledkov bolo, z dôvodov karanténnych opatrení, až v dobe uzavretia škôl, udeľovanie cien, ako po iné roky, neprebehlo v Bratislave. Ceny autorkám víťazných prác boli doručené kuriérom priamo škole a odovzdané obom žiačkam.
            Ocenené žiačky svojou aktivitou a úspechom nielen potešili, ale dokázali znásobiť minuloročné prvenstvá žiakov ZŠ Unín. Obe víťazné práce prinášame v plnom znení:

Ema Slobodová: Ema_Slobodova_HoJ_-Liter.praca.docx

Linda Frühaufová: Linda_Fruhaufova_HoJ_Liter.praca.docx

PaedDr. V. Žilínková

• Vzdelávanie v MŠ a ZŠ od 22. 2. do 26. 2.

UZNESENIE VLÁDY SLOVENSKEJ REPUBLIKY č. 77 z 5. februára 2021 nám nariaďuje, aby sa pri prezenčnom vyučovaní detí a žiakov v MŠ a ZŠ preukazovali rodičia aj zamestnanci školy negatívnym testom nie starším ako 7 dní. Preto, aby sme mohli pokračovať v prezenčnom vyučovaní žiakov I. stupňa a detí MŠ, musíte 22. 2. 2021 znova predkladať nové vyhlásenia o bezinfekčnosti a kópie negatívnych testov jedného zákonného zástupcu (alebo niektorú z výnimiek).

Tlačivo si môžete stiahnuť tu:

18665.doc

• Vzdelávanie  v MŠ a ZŠ od 15.2. do 19.2.
          • Vzdelávanie v MŠ a ZŠ od 15.2. do 19.2.

UZNESENIE VLÁDY SLOVENSKEJ REPUBLIKY č. 77 z 5. februára 2021 nám nariaďuje, aby sa pri prezenčnom vyučovaní detí a žiakov v MŠ a ZŠ preukazovali rodičia aj zamestnanci školy negatívnym testom nie starším ako 7 dní. Preto, aby sme mohli pokračovať v prezenčnom vyučovaní žiakov I. stupňa a detí MŠ, musíte 15.2. znova predkladať nové vyhlásenia o bezinfekčnosti a kópie negatívnych testov jedného zákonného zástupcu (alebo niektorú z výnimiek).

Tlačivo si môžete stiahnuť tu:

18665.docx

• Otvorenie prevádzky ZŠ s MŠ Unín

na základe usmernenia ministerstva školstva bude od 8. 2. 2021 obnovená prevádzka Základnej školy s materskou školou Unín pre všetky deti z materskej školy a pre všetkých žiakov 1. stupňa základnej školy.

Podmienky nástupu do školy a škôlky!

V zmysle uznesenia vlády a vyhlášky ÚVZ bude potrebný:

1.  negatívny test jedného zákonného zástupcu

2. podpísané Čestné vyhlásenie  o bezinfekčnosti, ktoré si môžete stiahnuť a vytlačiť tu:  18620.docx

V pondelok ráno /8.2./  je potrebné pri vstupe do budovy odovzdať Čestné prehlásenie a kópiu negatívneho testu jedného zákonného zástupcu, prípadne potvrdenie od lekára, že chorobu rodič prekonal.

Bez vyplneného a podpísaného tlačiva o bezinfekčnosti a kópie negatívneho testu jedného zákonného zástupcu nebude možné, aby dieťa vstúpilo do priestorov školy  a škôlky.

V prípade, že Vaše dieťa nenastúpi na prezenčnú výučbu, je potrebné odhlásiť ho z obeda u vedúcej školskej jedálne.

Žiaci 2. stupňa základnej školy sa naďalej budú vyučovať dištančne.