• Vyhlásenie zákonného zástupcu platné od 1.11. 2020

pri nástupe žiakov prvého stupňa do školy dňa 3.11. je potrebné, aby mali so sebou vyplnené nasledujúce tlačivo o bezinfekčnosti:

17778.pdf  - vyhlásenie zákonného zástupcu

Bez vyplneného a podpísaného tlačiva nebude možné, aby žiak vstúpil do priestorov školy.

• Organizácia vyučovania od 26.10. 2020

• Prevádzka ZŠ s MŠ Unín od 26. októbra 2020

Na základe ROZHODNUTIA ministra školstva, vedy, výskumu a športu sa mení organizácia školského roka 2020/2021 nasledovne:

- Jesenné prázdniny sa v školskom roku 2020/2021 uskutočnia vo všetkých školách v termínoch 30. októbra a 2., 6. a 9. novembra 2020.

- S účinnosťou od 26. októbra 2020 do odvolania sa mimoriadne prerušuje školské vyučovanie v základných školách pre žiakov v piatom až deviatom ročníku.

- V školskom roku 2020/2021 vo všetkých školách a školských zariadeniach nemožno uskutočniť až do odvolania školské aktivity, najmä a) výlety a exkurzie, b) športové výcviky a školské športové súťaže, c) pobyty v škole v prírode a aktivity školy v prírode, d) kurzy na ochranu života a zdravia, e) kurzy pohybových aktivít v prírode, f) saunovanie, g) dni otvorených dverí

Organizácia vyučovania v ZŠ s MŠ Unín v období od 26.10.2020 pre žiakov piateho až deviateho ročníka

• Pre žiakov piateho až deviateho ročníka bude prebiehať vyučovanie dištančnou formou, a to zadávaním domácich úloh cez aplikáciu bezkriedy.sk. Zároveň budú prebiehať pre jednotlivé triedy online hodiny prostredníctvom aplikácie ZOOM v pevne stanovenom rozvrhu online hodín.
            • Účasť na online hodinách je povinná. Počas online vyučovania musia mať žiaci zapnuté kamery a aktívne sa zúčastňovať podľa rozvrhu. K dispozícii majú odpoludnia aj konzultačné hodiny, kde bude možné dovysvetlovať individuálne učivo, prekonzultovať úlohu, prípadne zodpovedať akékoľvek otázky. V prípade, že sa žiak nemôže zúčastniť hodiny, oznámi rodič túto skutočnosť triednemu učiteľovi.
            • Hodnotenie žiakov v nasledujúcom období bude závisieť od pokynom, ktoré vypracováva MŠVVaŠ SR.
            • Písomné skúšanie, ktoré prebehlo v škole do 23.10.2020 bude učiteľmi vyhodnotené, známka bude zapísaná do elektronickej žiackej knižky a bude sa rátať do záverečného hodnotenia žiaka.

Organizácia vyučovania v ZŠ s MŠ Unín v období od 26.10.2020 pre žiakov prvého až štvrtého ročníka

•  Pre žiakov prvého až štvrtého ročníka bude prebiehať vyučovanie prezenčnou formou (budú chodiť riadne do školy).
            • Vyučovanie bude prebiehať podľa upraveného rozvrhu hodín, ktorý žiakom zadajú triedni učitelia
            • Etická výchova a náboženská výchova sa bude vyučovať striedavo prezenčnou a dištančnou formou, aby sa nemiešali žiaci rôznych tried.
            • Informatika sa nebude vyučovať
            • Školský klub detí bude i naďalej v prevádzke v obmedzenom režime a za prísnych pravidiel.. Prosíme však rodičov, aby využívali služby školského klubu len v nevyhnutnom prípade

Vážení rodičia,  pokyny sa môžu priebežne, vzhľadom na mimoriadnu situáciu meniť i v organizácii a fungovaní našej ZŠ s MŠ. Predpokladáme, že po dvoch pretestovaniach môže byť situácia rôzna, preto Vás prosíme o trpezlivosť a pochopenie. V prípade nejasností s nami komunikujte emailom na zssmsunin@gmail.com.

Mgr. Michaela Vaňková

riaditeľka ZŠ s MŠ Unín

• Deň mlieka

• 30. september je vyhlásený za Svetový deň mlieka v školách. Udalosť, ktorá je podporovaná
            a propagovaná od roku 2000 Organizáciou pre výživu a poľnohospodárstvo. Mlieko a mliečne
            produkty pomáhajú naplniť požiadavky na plnohodnotnú výživu rastúceho organizmu. Podstatou
            tohto dňa je oslava významu mlieka v školách – zvýšenie povedomia o dôležitosti a zdravotných
            prínosoch pitia mlieka pre rastúci organizmus.
            Pri tejto príležitosti žiaci 8. a 9. ročníka navštívili Famu MLS v Uníne, kde s láskou chovajú
            kravy plemena Jersey. Žiaci sa dozvedeli, že toto plemeno dáva veľmi kvalitné mlieko, ktoré je
            predurčené na výrobu syrov a masla. Obsahuje viac bielkovín, vápnika, fosforu a má vyššiu hladinu
            vitamínu B12 v porovnaní s mliekom od iných plemien. Mnohí nabrali odvahu a kravičky si
            pohladkali a dali im žrať. V priestoroch predajne žiaci ochutnali mliečne výrobky vlastnej výroby
            Farmy MLS a dozvedeli sa rôzne zaujímavé informácie o ich výrobe.
            Exkurzie sa mali zúčastniť aj žiaci 5. - 7. ročníka, ale na základe protiepidemických opatrení
            to nebolo časovo možné zorganizovať v jeden deň. Verím, že počasie sa umúdri a títo žiaci budú
            môcť absolvovať túto malú a milú exkurziu tiež.

Mgr. A. Havlová

• Tlačivo pri opätovnom príchode do školy

pri návrate Vášho dieťaťa do školy je potrebné opäť vyplniť a priniesť tlačivo: Vyhlásenie zákonného zástupcu.

Môžete si ho stiahnuť tu:  17279.docx

Prípadne ho môžete nájsť na webovom sídle Ministerstva školstva SR v sekcii Regionálne školstvo.