• Testovanie pohybových predpokladov
     • Testovanie pohybových predpokladov

     • Do galérie Testovanie boli pridané fotografie.

      Dňa 22.10.2019 sa na našej škole uskutočnilo ,,Testovanie pohybových predpokladov žiakov ZŠ“. Do testovania sa zapojili žiaci prvého ročníka. Testovanie pohybových predpokladov slúži ako dôležitá informácia pri nasmerovaní detí tam, kde môžu uplatniť vrodené predpoklady.

      Do testovania patrilo 9 disciplín, ako napríklad: predklon v sede s dosahovaním, opakovaná zostava s tyčou, ľah-sed, člnkový beh 4x10m, vlajková naháňačka...

      Za dosiahnuté výsledky boli žiaci odmenení diplomom a sladkou medailou.

      Mgr. Katarína Pavlíková

    • Exkurzia M.R.Štefánik
     • Exkurzia M.R.Štefánik

     • Do galérie Exkurzia M.R.Štefánik boli pridané fotografie.

      Dňa 16.10 sme sa celý druhý stupeň zúčastnili zábavného, ale hlavne náučného výletu. Po veselej ceste do Košarísk sme navštívili múzeum Milana Rastislava Štefánika, kde sme sa dozvedeli veľmi veľa zaujímavostí a faktov. Videli ste už Štefánikovu hlavu po leteckej nehode? My áno a boli sme všetci prekvapení. Rozprávali sme sa aj o mohyle, ktorú sme napokon navštívili. Potom sme sa presunuli do Piešťan, kde sme navštívili kúpele. Dokonca sme ochutnali aj kúpelnú vodu . Bola veľmi zaujímavá a určite by ju mal každý vyskúšať. Po prechode krásnych kúpelných priestorov sme napokon nastúpili do autobusu, ktorý nás zaviezol domov. Z tohto výletu sme si všetci priniesli niečo nové.

      Karin Husárová (9. A)

    • OZNAM
     • OZNAM

     • Vážení rodičia,

      od 7.10.2019 sa bude opravovať strecha na hlavnej budove školy. Z bezpečnostných dôvodov bude hlavný vchod uzamknutý. Žiaci a zamestnanci budú vchádzať a vychádzať zo školy bočným vchodom od obecnej bytovky.

      Ďakujeme za pochopenie !

    • Účelové cvičenie v prírode - zber šípok
     • Účelové cvičenie v prírode - zber šípok

     • Do galérie Účelové cvičenie v prírode - zber šípok boli pridané fotografie.

      Dňa 26.9.2019 (štvrtok) sa žiaci 2. stupňa zapojili na účelovom cvičení do zberu šípok, ktorý vyhlásili Lesy SR. Žiaci sa spolu s učiteľmi obliekli športovo, priniesli si papierové alebo plátené vrecko na zber a rukavice proti odreninám. Žiaci sa o 12:30 vrátili do školy a išli na obed. V daný deň nám vyšlo krásne slnečné počasie, zber šípok sa žiakom veľmi páčil a v prírode sa nadýchali čerstvého vzduchu. Veríme, že spolu s Vašimi deťmi nájdete cestu do prírody a pomôžete dobrej veci.

       

      Mgr. Adriána Martišiaková

    • Oslávili ste s nami Európsky deň jazykov!
     • Oslávili ste s nami Európsky deň jazykov!

     • Do galérie Európsky deň jazykov boli pridané fotografie.

      Úspech Európskeho roka jazykov prispel k tomu, že Rada Európy vyhlásila Európsky deň jazykov, ktorý sa každoročne oslavuje 26. septembra. Milióny ľudí zo 45 krajín Európy sa zapojilo do tejto oslavy už osemnásty krát a naša základná škola sa do tejto celoeurópskej akcie zapojila už po tretí krát.

       Deviataci sa zhostili realizácie tohto projektu veľmi kreatívne. Pre každú triedu si prichystali hodinu plnú zážitkov. Rozdelení do dvojíc si pripravili rôzne prezentácie, pexesá, doplňovačky, tajničky, kvízy a rôzne hry s cieľom podporiť bohatú lingvistickú a kultúrnu rozmanitosť Európy. Naši najmenší sa dozvedeli rôzne zaujímavosti o Slovensku a ochutnali naše tradičné pochutiny. Druhákom bola predstavená Česká republika a okúsili aj tradičné české sladkosti. Tretiaci so štvrtákmi zavítali do Anglicka a absolvovali aj ochutnávku tradičného anglického čaju. Piataci so šiestakmi „navštívili“ Nemecko a degustovali typickú štrúdľu. Siedmaci s ôsmakmi vandrovali do Talianska a opáčili aj tradičnú taliansku pizzu. Žiaci sa nielen dozvedeli o jazyku, kultúre a zaujímavostiach daných krajín, ale ochutnali aj ich gastronomické špeciality. Bolo úžasné sledovať ako sa žiaci 9. A dokázali nadchnúť, predbiehať v nápadoch a realizovať ich v jednotlivých triedach.

                  Ďakujem deviatakom za vytvorenie príjemnej a podnetnej atmosféry, ktorá upriamila pozornosť celej našej školy na dôležitosť výučby jazykov.

      Mgr. Andrea Havlová

    • Rodičovské združenie
     • Rodičovské združenie

     • ZŠsMŠ Unín pozýva rodičov všetkých žiakov na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v pondelok 30.9.2019 v jednotlivých kmeňových triedach o 15:30.

    • Cezpoľný beh
     • Cezpoľný beh

     • Do galérie Cezpoľný beh boli pridané fotografie.

      Dňa 19.9.2019 naša škola poriadala školské kolo v cezpoľnom behu. Tento pretek sa stal už tradíciou a potešujúce je, že sa nám v spolupráci s triednymi učiteľmi dlhodobo darí do tohto behu zapojiť takmer všetkých žiakov 2. stupňa. Zdá sa, že aj samotní žiaci sa naň tešia. A ako sa im darilo? Pretekali v štyroch kategóriách a umiestnenie bolo nasledovné:

      Mladšie žiačky:

                  1. miesto: Adela Bombolová

                  2. miesto: Linda Frühaufová

                  3. miesto: Viktória Hricová

      Mladší žiaci:

                  1. miesto: Daniel Regásek

                  2. miesto: Matúš Bajan

                  3. miesto: Patrik Morávek

      Staršie žiačky:

                  1. miesto: Sabina Husárová

                  2. miesto: Dominika Reháková

                  3. miesto: Katarína Sabayová

      Starší žiaci:

                  1. miesto: Daniel Pukančík

                  2. miesto: Alexander Tokoš

                  3. miesto: Daniel Matuský

      Všetci pretekajúci žiaci boli ocenení drobnou sladkosťou a umiestnení aj diplomami.

      Staršie žiačky a starší žiaci si svojimi umiestneniami vybojovali postup do okresného kola, ktorého sa zúčastnia dňa 25.9.2019 v Holíči.

      Všetkým umiestneným žiakom gratulujeme a postupujúcim držíme palce.

      Mgr. Peter Pavlačka

    • Dopravná výchova
     • Dopravná výchova

     • Do galérie Dopravná výchova boli pridané fotografie.

      Dňa 17. septembra 2019 žiaci 1. – 4. ročníka ZŠ s MŠ Unín navštívili Detské dopravné ihrisko v Senici. Žiaci sa teoreticky, v krátkom poučení, oboznámili ako sa bezpečne správať v premávke pešo i na bicykli, či ako sa riadi doprava, ak vypadne semafor.  Neskôr, jazdou na kolobežkách a bicykloch, si prakticky preskúšali svoje získané poznatky a overili zásady bezpečnosti v doprave, potrebu dodržiavať bezpečné správania účastníkov cestnej premávky i náročnosť každej dopravnej situácie na ceste.

      PaedDr. Viola Žilínková

    • Vitajte v škole
     • Vitajte v škole

     • Riaditeľka Základnej školy s materskou školou Unín oznamuje žiakom a rodičom, že slávnostné zahájenie školského roka 2019/20 bude v pondelok  ( 02.09.2019) o 8,45 hod. Žiaci si prinesú do školy prezuvky a prváci aj školské aktovky.

    • Rozlúčenie deviatakov
     • Rozlúčenie deviatakov

     • Do galérie Rozlúčenie deviatakov boli pridané fotografie.

      Dovidenia, škola,

      trieda, školský prach!

      Ukryjeme si vás, ukryjete si nás

      v najvzácnejších spomienkach.

      Skončil sa posledný školský rok našich deviatakov na základnej škole. Rozutekajú sa po celom Slovensku a budú študovať na rôznych školách. 28. 6. sa prihovorili milým slovom svojim učiteľom a učiteľkám a ružičkou poďakovali za všetky roky strávené v školských laviciach "Unínskej školy"

      Želáme im veľa šťastia a úspechov.

      Mgr. Daniela Hladká

       

       

       

    • Návšteva MISS SLOVENSKO
     • Návšteva MISS SLOVENSKO

     • Do galérie Návšteva MISS SLOVENSKO boli pridané fotografie.

      V utorok 25.06.2019 do našej školy zavítala vzácna návšteva. Pozvanie na besedu so žiačkami našej školy prijali všetky víťazky MISS SLOVENSKO 2019: druhá vicemiss Slovensko Natália Hrušovská, prvá vicemiss Alica Ondrášová a víťazka Miss Slovensko Frederika  Kurtulíková. Všetky tri krásky priniesli so sebou svoje korunky a porozprávali nám o sebe veľa informácií. Deti sa tak mohli dozvedieť, čo dievčatá obľubujú na jedenie, akú farbu majú rady, čo robievajú vo voľnom čase. Veľmi ochotne odpovedali na zvedavé otázky najmä menších dievčat. Potom sa spolu vyfotografovali a rozdali deťom svoje fotografie s podpisom. Pani riaditeľka zaželala "misskám" veľa úspechov a odovzdala im červenú ružičku. Dievčatá tiež navštívili našu školskú jedáleň a ochutnali "miestne" špeciality.  

      Zo srdca prajeme všetkým trom dievčatám a najmä našej Alicke veľa úspechov

      Mgr. Daniela Hladká

    • Postcrossing
     • Postcrossing

     • Do galérie Postcrossing boli pridané fotografie.

      Projekt Postcrossing umožňuje výmenu pohľadníc medzi registrovanými užívateľmi. Cieľom je prepojenie sveta prostredníctvom pohľadníc, ktoré si posielajú náhodne užívatelia z celého sveta. Vždy platí to, že ako náhle pošlete jednu pohľadnicu, tak minimálne jednu obdržíte. Hlavným jazykom komunikácie je angličtina.

      Úspech minuloročného projektu motivoval najmä žiakov 6. A triedy, ktorí počas tohto školského roka si mohli precvičiť a zdokonaliť angličtinu, spoznať nové miesta a ľudí na celom svete.

      Spoločne odoslali 30 pohľadníc do 16 krajín sveta. Najviac pohľadníc napísali do Nemecka, Ruska a Spojených štátov amerických. Za zmienku stoja i ostatné krajiny ako sú: Rakúsko, Kanada, Francúzsko, Hong Kong, Taliansko, Malajzia, Monako, Holandsko, Portugalsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taiwan, Thajsko. Týchto 30 pohľadníc v priebehu 10 mesiacov precestovalo úctyhodných 99 884 km. Najbližšia pohľadnica putovala 451 km do Nemecka. A najdlhšiu cestu – 9072 km absolvovala pohľadnica poslaná do Malajzie.

      Do našej malej školy prišlo za tento školský rok 34 pohľadníc z celého sveta. Napriek tomu, že i tento rok absentuje africký kontinent, prišli nám pohľadnice naozaj z rozličných kútov sveta. Žiaci mali možnosť si prečítať 34 pohľadníc z 15 krajín sveta. Najviac pohľadníc sme dostali z Ruska, Nemecka a Spojených štátov amerických. Medzi ostatné krajiny patria: Kanada, Česká republika, Francúzsko, Indonézia, Írsko, Taliansko, Moldavsko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Švajčiarsko a Taiwan. Pohľadnice precestovali 106 111 km a najbližšia pohľadnica cestovala len 80 km z Českej republiky. Najväčšiu vzdialenosť prekonala pohľadnica z Indonézie – 10 817 km.  

      Každá jedna pohľadnica nám prezradila, čo to o pisateľovi a mieste, kde žije. Veľmi sme sa tešili najmä pohľadniciam miest a krajín. Prostredníctvom pohľadníc žiaci spoznali veľa zaujímavých ľudí z celého sveta. Škála pisateľov bola rôznorodá – od tínedžerov až po dôchodcov.

      Vo fotogalérii máte možnosť obdivovať tie krásne pohľadnice, ktoré nám počas roka robili radosť a netrpezlivo sme čakali na ďalšie. Niektoré boli pútavé obrázkom, iné zas kreativitou pisateľa/ky. Za povšimnutie stojí aj veľké množstvo zaujímavých známok z celého sveta. Vo fotogalérie nájdete tie najzaujímavejšie.

      Žiaci 6. A mali tento školský rok v triede neobyčajnú poštovú schránku plnú prekvapení z celého sveta. Verím, že tento celoročný projekt  bol pre nich prínosom a naučili sa veľa o ľuďoch a krajinách sveta.

      Mgr. Andrea Havlová

    • Plavecký výcvik 1. stupeň 2019
     • Plavecký výcvik 1. stupeň 2019

     • Do galérie Plavecký výcvik 1. stupeň 2019 boli pridané fotografie.

      Aj tento rok sa žiaci I .stupňa v čase od 16.5. 2019 do 11.6. 2019 zúčastnili plaveckého výcviku na
      plavárni v Senici. Niektorí žiaci sa išli zdokonaliť a ostatní len s nácvikom začínali. Plaváreň sme
      navštívili 8-krát vždy dva dni v týždni. Posledný deň na plavárni deti mali rôzne súťaže a šantili na
      tobogane. Plavecký výcvik sme šťastne ukončili a tešíme sa na budúci rok.

      Mgr. Ľubomíra Masaryková

    • Škola v prírode 2. stupeň Veľká Lomnica
     • Škola v prírode 2. stupeň Veľká Lomnica

     • Do galérie Škola v prírode 2. stupeň Veľká Lomnica boli pridané fotografie.

      V dňoch od 16.6. do 21.6. sme sa my, žiaci 2. stupňa, vybrali poznávať krásy prírody do Vysokých Tatier. Cesta vlakom bola náročná kvôli niekoľkým prestupom, no všetci sme ju úspešne zvládli. Ubytovaní sme boli v hoteli Agro vo Veľkej Lomnici, kde nám podávali chutné jedlá a poskytli príjemné ubytovanie. Najneobľúbenejšou časťou dňa bol skorý ranný budíček, po ktorom nasledovala rýchla rozcvička. 

      V pondelok sme zamierili do Bachledovej doliny, a aj napriek nepriaznivému počasiu sme výstup hravo zvládli. Následne sme prešli Chodník korunami stromov, na ktorom viacerí prekonali svoj strach z výšok.

      V utorok sme navštívili Štrbské pleso, kde sme sa pomocou náučnej trasy dozvedeli niečo o slovenskej prírode. Neskôr večer nás učitelia zobrali do kina v Poprade. 

      V stredu sme sa rozdelili na dve skupiny, jedna z nich - 6. a 8. ročník vyrazila do Tricklandie a tá druhá - 5., 7. a 9. ročník mala naplánovaný výlet do Kežmarku. Z dôvodu zrušenia vlakového spoja však navštívili múzeum TANAPU. Po príchode nás čakali spoločenské hry a tanečný večer.

      Vo štvrtok sme sa opäť rozdelili do rovnakých skupín. Piataci, siedmaci a deviataci išli do Tricklandie, šiestaci a ôsmaci sa vybrali na Kežmarský hrad. Popoludní sme sa začali pripravovať na odchod, ktorý nás čakal nasledujúce ráno.

      V piatok sme s kopou zážitkov a zbalenými kuframi opustili hotel a už známou cestou vykročili na vlakovú stanicu. Spiatočnú cestu sme opäť úspešne zvládli a domov sme sa vrátili s úsmevom na tvári.

      Klára Valachovičová a Adela Dermeková  8.ročník

       

    • Škola v prírode Prašník 1. stupeň
     • Škola v prírode Prašník 1. stupeň

     • Do galérie Škola v prírode Prašník 1. stupeň boli pridané fotografie.

      V dňoch 17.6. - 21.6. 2019 sa žiaci I. stupňa zúčastnili ŠvP v rekreačnom zariadení " Dúbrava" v Prašníku.  Zúčastnilo sa jej 40 žiakov a 3 pedagógovia. Vzhľadom k priaznivému počasiu prebiehala celá činnosť podľa plánu výchovno-vzdelávacej činnosti v prírode.

      Slnečné počasie deťom doprialo, aby sa vykúpali v krásnom bazéne. Navštívili sme farmu "Etelka" ,ktorú vlastní známy televízny farmár Martin Bagár. Deti kŕmili zvieratká a vychutnávali si krásu okolitej prírody.

      Cestou domov sme sa zastavili na Bradle pri Mohyle M:R:Štefánika.

      Deti si upevnili priateľské vzťahy, utužili si kolektívy tried a nadviazali nové priateľstvá s deťmi zo ZŠsMŠ  Podolie, hlavne pri zaujímavej animačnej činnosti.Nadobudli skúsenosti získané samostatnosťou, disciplínou a životom v kolektíve bez rodinných príslušníkov.

      Mgr. Katarína Pavlíková

    • Vyhodnotenie predmetových olympiád
     • Vyhodnotenie predmetových olympiád

     • Do galérie Vyhodnotenie predmetových olympiád boli pridané fotografie.

      Stalo sa už tradíciou, že Odbor školstva okresného úradu v Trnave organizuje pre víťazov jednotlivých olympiád a súťaží malé posedenie spojené s ocenením. V priestoroch SOŠ Holíč sa zišli žiaci základných škôl a osemročného gymnázia. Prítomným žiakom a pedagógom sa prihovoril aj primátor mesta Holíč  Zdenko Čambal. Ocenení žiaci si prevzali diplom a malú finančnú hotovosť vo forme poukážky. Sprievodný program zabezpečili žiaci základných umeleckých škôl v Holíči a v Skalici. Našu školu reprezentovali Monika Hricová, žiačka deviateho ročníka, ktorá získla tretie miesto v Dejepisnej olympiáde. Srdečne gratulujeme.

      Mgr. Daniela Hladká

    • Zber papiera máj 2019
     • Zber papiera máj 2019

     • Do galérie Zber papiera máj 2019 boli pridané fotografie.

      V mesiaci máj sa na našej škole uskutočnil, už tradičný, zber papiera. Žiaci opäť priniesli veľké množstvo starého papiera, konkrétne to bolo 3 750kg, čím sa im podarilo zachrániť niekoľko desiatok stromov.

      Medzi jednotlivcami sa tentokrát na prvých miestach umiestnili žiaci:

      1. miesto: Matúš Bajan zo štvrtého ročníka – 242kg papiera,

      2. miesto: Daniel Pukančík z ôsmeho ročníka – 177,5kg papiera,

      3. miesto: Simona Chrenková z piateho ročníka – 156kg papiera.

      Ako kolektív boli tentokrát odmenení žiaci šiesteho ročníka, ktorí aj vo svojom voľnom čase zbierali starý papier od spoluobčanov, ktorí by ho možno ani nemali ako inak odovzdať. Za túto službu a snahu patrí šiestakom veľká vďaka a zaslúžene si tak mohli vychutnať aj sladkú odmenu.

      Malou sladkosťou boli odmenení aj všetci žiaci, ktorí sa akýmkoľvek množstvom do zberu zapojili.

      Na záver chceme ešte raz poďakovať všetkým žiakom, ale aj rodičom, ktorí svojim deťom pri zbere papiera pomáhali.

      Mgr. Marek Žilínek

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou Unín 420
   • zssmsunin@gmail.com
   • daniela.hladka@gmail.com
   • daniela.hladka@gmail.com
   • 034/6628 193
   • Unín 420, 90846 Slovakia
   • 378 385 80
   • 202 164 3327
   • 034/6628 410
   • 0911 908 565
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje