• BIELA PASTELKA

• Biela pastelka je dobrovoľná verejná zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Jej organizátorom je Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska a podporovateľmi sú známa moderátorka Adela Vinczeová a influencer Fero Joke. Výnos zbierky  slúži na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým pomáhajú začleniť sa do bežného života. Učia sa, ako bezpečne chodiť s bielou palicou, čítať a písať Braillovo písmo, pracovať so špeciálne upraveným počítačom a rôzne iné činnosti, ktoré sú pre nás ľudí bez zrakového postihnutie bežné.

V piatok 24. septembra sa aj na našej škole uskutoční zbierka pre našich slabozrakých a nevidiacich spoluobčanov. Zakúpením symbolickej pastelky, ľubovoľným príspevkom do zbierkovej pokladničky urobíte veľkú vec – pomáhate niekomu zmeniť život k lepšiemu.

Pokladnička bude umiestnená v zborovni. Každý, kto bude chcieť prispieť aj malou finančnou čiastkou bude vítaný.

Ďakujeme, že nás vidíte.

• Domáce samotestovanie

Dnes 13.9. do 17:00 a zajtra 14.9. od 6:45 – 8:00 sa budú  v našej škole vydávať domáce antigénové samotesty. Každý rodič, ktorý o ne požiadal, si prevezme 25 kusov testov.

V prípade, že si v danom čase testy nemôžete prísť zobrať, kontaktujte pani riaditeľku Mgr. M. Vaňkovú na telefónnom čísle: 0905 614 464