• Návšteva ŠKD v Barborke

• Do galérie Návšteva ŠKD v Barborke boli pridané fotografie.

S deťmi zo ŠKD sme boli 17.5. 2019 navštíviť starenky a starčekov v Domove dôchodcov „Barborka.“

Deti im zaspievali a zatancovali. Rozdali im vyrobené papierové pozdravy. Bola to veľmi milá návšteva, z ktorej sa tešili nielen starkí, ale aj samotné deti.

Ľudia by si mali navzájom pomáhať a nezabúdať na druhých. Aj malá, milá návšteva vyčaruje obrovskú radosť.

„Majme úctu k starým a chorých ľuďom, buďme im nápomocní, navštevujme ich, darujme im radosť a energiu.“

Jana Križánková

• Zbierka pre psíkov v útulku

• Dňa 14.5. sme sa my, ôsmaci, vybrali do útulku v Skalici, aby sme odovzdali psíkom darčeky, ktoré sme pre nich vyzbierali. Ďakujeme všetkým, čo sa do našej zbierky zapojili. Nečakali sme takú veľkú účasť. Veľmi nás to teší. Sme radi, že myslíte aj na týchto psích miláčikov, ktorí boli z darovaných vecí nadšení.

Klára Valachovičová

• Deň Zeme 2. stupeň

• Do galérie Deň Zeme 2. stupeň boli pridané fotografie.

Deň Zeme si pripomíname od roku 1970. Vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia a jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch, ktoré nám poskytuje Zem. Žiaci druhého stupňa tento rok prvé dve vyučovacie hodiny venovali informáciam o ekológii a tvorbe plagátov s ekologickou tematikou. Potom si zobrali hrable, nožnice a vrecia na odpad a vyčistili priestory okolo školy. Pozbierali odpadky, vyhrabali odpad okolo tují, postrihali a pozbierali konáre padnuté na školskom dvore. Vyučovanie skončilo s dobrým pocitom, že sme pre naše okolie  niečo urobili.

Mgr. Daniela Hladká

• Deň Zeme 1. stupeň

• Do galérie Deň Zeme 1. stupeň boli pridané fotografie.

V tento deň sa na celom svete konajú rôzne podujatia, ktorých cieľom je pripomenúť si
            krehkosť našej planéty. Na našej škole sme si ho pripomenuli rozprávaním o ochrane prírody, recyklovaní odpadu ,kreslením plagátov na túto tému. Všetci žiaci I. stupňa sa vybrali zbierať odpadky v okolí školy /na ihrisku , v parkoch.../. Svojou aktivitou dokázali, že im na našej Zemi a jej pokladoch záleží . Všetkých hrial pocit z dobre vykonanej práce.

Mgr. Ľubomíra Masaryková