• Oslávili ste s nami Európsky deň jazykov!
            Milióny ľudí zo 45 krajín Európy sa zapojilo v roku 2001 do Európskeho roka jazykov, aby oslávili jazykovú rozmanitosť a podporili jazykové vzdelávanie. Úspech tohto projektu prispel k tomu, že sa Rada Európy rozhodla vyhlásiť Európsky deň jazykov, ktorý sa oslavuje každoročne 26. septembra.
            Tento rok je už druhým, kedy sa do tejto celoeurópskej akcie zapojila aj naša základná škola. Deviataci sa zhostili realizácie tohto projektu veľmi kreatívne. Pre každý ročník si prichystali hodinu plnú zážitkov. Rozdelení do dvojíc, ale aj jednotlivo si pripravili rôzne prezentácie, pexesá, doplňovačky, kvízy a rôzne hry s cieľom podporiť bohatú lingvistickú a kultúrnu rozmanitosť Európy. Na prvom stupni sa zamerali na Slovensko a štáty susediace s našou krajinou. Naši najmenší sa dozvedeli rôzne zaujímavosti o Slovensku. Druhákom bola predstavená Česká republika. Tretiaci spoznali Rakúsko a štvrtáci zavítali do Poľska. Na druhom stupni objavili pestrú paletu rôznych Európskych krajín – piataci sa oboznámili s Portugalskom, šiestaci s Francúzskom, siedmaci s Nemeckom a ôsmaci s Fínskom. Žiaci mnohých tried toto zážitkové učenie mali obohatené o gastronomický zážitok a mohli ochutnať špeciality danej krajiny. Bolo úžasné sledovať ako sa žiaci 9. A dokázali nadchnúť, predbiehať v nápadoch a realizovať ich v jednotlivých triedach.
            Ďakujem deviatakom za vytvorenie príjemnej a podnetnej atmosféry, ktorá upriamila
            pozornosť celej našej školy na dôležitosť výučby jazykov.

• Cezpoľný beh 2018

• Dňa 19. 9. 2018 sme už tradične rozbehli športové akcie v tomto školskom roku cezpoľným behom. Okrem žiakov oslobodených od TSV bežali všetci žiaci 2. stupňa. Súťažilo sa v štyroch kategóriách a umiestnenie bolo nasledovné:

mladšie žiačky:          1. miesto       Husárová Sabina

2. miesto       Palkovičová Karin

3. miesto       Hricová Viktória

mladší žiaci:                1. miesto       Matuský Daniel

2. miesto       Regásek Daniel

3. miesto       Míšaný Samuel

staršie žiačky:              1. miesto      Reháková Dominika

2. miesto      Sabayová Katarína

3. miesto      Peričková Tatiana

starší žiaci:                   1. miesto      Vach David

2. miesto      Rehák Marek

3. miesto      Pukančík Daniel

Súťažiaci umiestnení na prvých troch miestach vo všetkých kategóriách boli odmenení diplomom. Staršie žiačky a starší žiaci si naviac svojim umiestnením vybojovali postup do okresného kola danej súťaže, ktoré sa uskutoční dňa 26. 9. 2018 v Holíči.

Na záver dostali všetci žiaci za aktívnu účasť pekné jabĺčko a drobnú sladkosť. Všetkým súťažiacim a taktiež vyučujúcim z 2. stupňa ďakujem za aktívne prispenie k vydarenému priebehu daného podujatia.

Mgr. Peter Pavlačka

• Voľná pracovná pozícia

• Riaditeľka Základnej školy s materskou školou Unín vyhlasuje konkurz na obsadenie pracovnej pozície školník – údržbár. Hlavnou požiadavkou je všestranná manuálna zručnosť. Záujemcovia o túto pracovnú pozíciu sa môžu hlásiť osobne u riaditeľky školy, ktorá im poskytne bližšie informácie.