• Upozornenie
    • Vstup do budovy ZŠ s MŠ Unín je cudzím osobám možný len s výnimkou potvrdenou riaditeľkou školy (0905614464)
          • Čítajme si ...

16. 4. 2024

Dňa 22.3.2024 sa uskutočnil Čitateľský maratón pod názvom Čítajme si. Linka detskej istoty
            organizuje už 15. ročník tohto detského maratónu, ktorý je tento rok realizovaný s významnou
            podporou Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky. U nás na škole
            prebiehal pod záštitou školskej knižnice a bol rozdelený do dvoch okruhov: čitateľskej a výtvarnej.
            Čítalo sa doslova všade....žiaci druhého stupňa si pre prvý stupeň a materskú škôlku pripravili okrem
            čítania rozprávky aj rôzne aktivity, ktoré boli zamerané na čítanie s porozumením. Deviataci čítali
            prvákom, ôsmaci druhákom, siedmaci tretiakom, šiestaci štvrtákom a piataci škôlkarom... Okrem
            slovenských rozprávok O Popoluške či Snehulienke sa čítali aj autorské rozprávky O psíčkovi
            a mačičke, Mach a Šebestová a iné. Druhý okruh aktivít bol zameraný na maľované čítanie a žiaci mali
            nakresliť najobľúbenejšiu lit

3. 4. 2024

Vážení rodičia,

srdečne Vás a Vašich budúcich prváčikov pozývame na zápis do 1. ročníka Základnej školy s materskou školou Unín

Zápis prebehne najskôr elektronickou formou do 11.4.2024, link na prihlášku nájdete tu: https://zssmsunin.edupage.org/register/

Prihlášku si po vyplnení vytlačte (ak nemôžete, urobíme tak za vás priamo na zápise v škole), podpíšte obaja zákonní zástupcovia - to je povinné - a prineste so sebou v deň fyzického zápisu v škole.

• Siedmaci na exkurzii v Skalici.

22. 3. 2024

Streda 13. marec bol pre našich siedmakov špeciálnym dňom, kedy si mohli otestovať svoje záchranárske zručnosti. Zúčastnili sa kurzu 1. pomoci na Strednej zdravotníckej škole v Skalici. Najprv ich čakala teoretická časť, kde sa dozvedeli, ako postupovať pri záchrane človeka, čo urobiť ako prvé, zopakovali si telefónne čísla na záchranné zložky. Potom sa s plným nasadením vrhli na praktickú časť, kde si každý žiak vyskúšal na elektrickej figuríne kardiopulmonálnu resuscitáciu, natrénovali si stabilizovanú polohu pacienta aj to, ako postupovať, keď sa človekovi dostane predmet do dýchacích ciest, tzv. Heimlichov chmat.

• HODINA DEŤOM

20. 3. 2024

Milí rodičia,

dňa 21.marca sa uskutoční celoslovenská zbierka Hodina deťom, kde dobrovoľnícke tímy z celého Slovenska budú v uliciach zbierať príspevky do pokladničiek. Výnos je určený na pomoc deťom z jednorodičovských rodín, ktoré sú ohrozené chudobou a sociálnym vylúčením. Zbierku každoročne už viac ako 20 rokov organizuje Nadácia pre deti Slovenska a tento rok sa naša škola opäť rozhodla do zbierky zapojiť. Zapojiť sa však môžete aj vy a to tak, že v deň konania zbierky môžete prispieť do pokladničky v našej škole buď priamo alebo môžete príspevok poslať po vašom dieťati, ktoré ho odovzdá dobrovoľníckemu tímu vo vestibule školy do pokladničky.

• Hurbanov pamätník – obvodné kolo

18. 3. 2024

Vo štvrtok 14.03. 2024 sa v Holíči konalo obvodné kolo v prednese poézie a prózy Hurbanov pamätník, kde nás
            reprezentovali traja naši žiaci. Všetci traja boli úspešní a získali nasledovné umiestnenia:
            Nela Horinková, 2.A – 3. miesto I. kategória /poézia/
            Tristan Alex Bublinec, 3.A – 3. miesto I. kategória /próza/
            Ester Hoferková, 6.A – 2. miesto II. kategória /poézia/
            Srdečne gratulujeme!

• Okresné kolo Šalianskeho Maťka

18. 3. 2024

Vo štvrtok 22. februára 2024 sa v Skalici uskutočnilo okresné kolo súťaže v prednese slovenskej povesti –

Šaliansky Maťko. Súťaže sa zúčastnili aj žiaci našej školy: Libor Herzáň z 2. A, Alex Němec z 5. A a Sandra Sára Sejnová zo 7. A. Všetkým zúčastneným ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

Sobota 20. 4. 2024